Dnes je nedeľa, 21.10.2018.

Momentálne je mládež v našej farnosti združená v dvoch oficiálnych občianskych združeniach, a to eRko a Villanka. Toto združovanie samozrejme nie je samoúčelné, ale pomáha animátorom napríklad so šírením dobrých materiálov ako pracovať s mládežou, s budovaním kontaktov aj mimo farnosť, v lepšej koordinácii aktivít a v neposlednom rade aj získavaní tak prepotrebných financií. Každé združenie má svoj objekt záujmu a preto sa ich aktivity nebijú, ale naopak vytvárajú pozitívny synergický efekt. eRko sa sústredí hlavne na prácu s deťmi zo Základnej školy, kým Villanka sa venuje prevažne vekovo starším ako sú stredoškoláci a vysokoškoláci.

eRko

eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Mladí ľudia – dobrovoľníci z viac ako 250 obcí sa vo svojom voľnom čase pravidelne venujú deťom. Prežívajú s nimi radosti a starosti všedných dní na stretkách, výletoch, táboroch a rozličných iných podujatiach. eRko je zaregistrované na Ministerstve vnútra SR ako občianske združenie od roku 1990. Združuje viac ako 8000 členov. V súčasnosti je jednou z najväčších detských organizácií na Slovensku. V našej farnosti je aktívne od roku 2000. Za tých 9 rokov sa vystriedali deti i animátori, momentálne je farský vedúci Tomáš Ďurina a hlavnými animátorkami sú Lucia Krajčovičová a Radka Petričková. Deti sa každý týždeň stretávajú vo farskom centre, kde sa hravou formou učia spolupracovať, učia sa zodpovednosti, službe blížnemu a úcte k životu. Medzi „veľké akcie“ eRkárov možno zaradiť Dobrú Novinu (koledovanie detí), Krajinu zázrakov a Deň radosti.

Villanka

Občianske združenie Villanka vzniklo len nedávno – v roku 2009. Je to organizácia, ktorá má pôsobnosť len v našej farnosti. Jeho cieľom je vyplniť voľný čas mladých ľudí zmysluplnými aktivitami a tak ich formovať v zrelé a zodpovedné osobnosti a upevňovať v nich vieru, aby svojim životom svedčili o Bohu. Zahŕňa aktivity, ktoré nepokrýva eRko, ako napríklad spevokol, miništranti, birmovanci, mládežnícky ples, rôzne letné aktivity, výlety, ale aj stretká pre stredoškolákov a ďalšie. Momentálne má združenie 19 oficiálnych členov a pracuje s ďalšími desiatkami mladých ľudí. Pre rok 2010 je predsedom Michal Habrman a jeho „pravé ruky“ (čiže podpredsedovia) sú Kristína Rampáčková a Tomáš Ďurina.

Krátka videoukážka z plesu kresťanskej mládeže z roku 2008:

Fotoprierez jednotlivými ročníkmi plesov Zídení ako rodina:

15.10.2018 17:00

Spom.: Sv. Terézia od Ježiša, panna a uč. Cirkvi
16.10.2018 16:30

Ľ.s.: Sv. Hedviga, rehoľ.
Ľ.s.: Sv. Margita Mária Alacoque, panna
17.10.2018 17:00

Spom.: Sv. Ignác Antiochijský, bis. a muč.
18.10.2018 17:00

Sviatok: Sv. Lukáš, Evanjelista
19.10.2018 15:00, 17:00

Ľ.s.: Sv. Ján de Brbeuf a Izák Jogues, kň. a spol. muč.
Ľ.s.: Sv. Pavol z Kríža, kň.
20.10.2018 7:00, 15:00

21.10.2018 8:00, 10:00

Dvadsiata deviata nedeľa v cezročnom období
Misijná nedeľa